• 41 274 80 53
 • Pn - Pt 6:30 - 14:30
 • 993 - pogotowie ciepłownicze
 • 24h/7

Obsługa Klienta

Jak przyłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej

Jeśli jesteście Państwo przedsiębiorcami, członkami wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni mieszkaniowej lub jesteście właścicielami domu jednorodzinnego i nurtuje Was pytanie w jaki sposób ogrzać swój budynek, tak aby czuć się bezpiecznie i przede wszystkim komfortowo. Nic prostszego! Wystarczy zapoznać się z ofertą jaką proponuje Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Podłączenie do naszej sieci, to tylko trzy kroki.

 

1. Kontakt z Biurem Obsługi Klienta, którego pracownicy są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku od godz. 6.30 - 14.30.
2. Złożyć lub wysłać pocztą wypełniony wniosek o określenie warunków przyłączenia.

Wniosek znajduje się na końcu strony w "Plikach do pobrania". Do wniosku należy dołączyć:

w przypadku odbiorcy indywidualnego:

 1. plan zabudowy lub szkic sytuacyjny obiektu
 2. dokument potwierdzający tytuł prawny wnioskodawcy do korzystania z obiektu

w przypadku przedsiębiorcy:

 1. tytuł prawny obiektu
 2. wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, zaświadczenie o prowadzeniu działalności lub inny dokument upoważniający do prowadzenia działalności (np. rejestr stowarzyszeń)
 3. numer identyfikacji podatkowej NIP
 4. zaświadczenie o numerze identyfikacji REGON

Wypełniony wniosek wraz z dołączonymi dokumentami należy złożyć w sekretariacie ZEC Sp. z o.o. w Starachowicach , ul. Na Szlakowisku 8 .

Zakład nasz określi warunki przyłączenia lub wstępne warunki przyłączenia w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia złożenia wniosku. Warunki przyłączenia zostaną przekazane odbiorcy wraz z ofertą przyłączeniową (warunki przyłączenia są ważne dwa lata od dnia ich określenia, wstępne warunki przyłączenia przez rok). Odbiorca pisemnie zgłasza akceptację oferty przyłączeniowej. ZEC Sp. z o.o. opracowuje umowę przyłączeniową, która odsyła do podpisu odbiorcy.

3. Zawarcie umowy przyłączeniowej i dostawa ciepła do obiektu.

Umowa o przyłączenie do sieci ciepłowniczej określa m.in:

 1. zakres prac projektowych i budowlano – montażowych oraz obowiązki stron,
 2. termin realizacji inwestycji,
 3. przewidywany termin rozpoczęcia dostaw ciepła,

Zawarcie umowy przyłączeniowej zobowiązuje ZEC do wykonania przyłącza ciepłowniczego i zamontowania układu pomiarowo - rozliczeniowego dla nowego Odbiorcy. Budowa przyłącza wykonywana jest w oparciu o dostarczony przez odbiorcę projekt budowlany wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę (lub zgłoszeniem wykonania robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę).

Po zakończeniu realizacji inwestycji należy  złożyć w sekretariacie ZEC pismo o zawarcie umowy na dostawę ciepła.

W piśmie prosimy o wskazanie:

 1. adresu obiektu;
 2. charakterystyki obiektu: zapotrzebowanie mocy na c.o., c.w.u. (w kW), powierzchnia i/lub kubatura obiektu, liczba osób w obiekcie;
 3. terminu rozpoczęcia dostawy energii cieplnej;
 4. danych teleadresowych Odbiorcy i osób upoważnionych do kontaktu w sprawach związanych z dostawą energii cieplnej;
 5. adresu do korespondencji.

Uwaga: Zawarcie umowy przyłączeniowej winno nastąpić z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem umożliwiającym obu stronom przygotowanie inwestycji i realizację robót budowlanych w okresie letnim oraz przystosowanie nowych urządzeń (sieci, węzła cieplnego i instalacji odbiorczych) do nowych warunków pracy przed  rozpoczęciem sezonu grzewczego (tj. do dnia 30 września).

 

NASZYM KLIENTOM GWARANTUJEMY:

Atrakcyjnie cenowo ciepło.

Ceny regulowane są przez Urząd Regulacji Energetyki dzięki czemu masz gwarancję, że są i będą stabilne oraz konkurencyjne. Jest to wyjątkowo istotne w obecnej sytuacji na rynkach paliw. Stosujemy najnowsze technologie, które ułatwiają użytkowanie i optymalne (oszczędne) wykorzystanie ciepła.

Komfort i bezpieczeństwo i ekologia.

Ciepło z sieci ciepłowniczej jest dostępne przez cały rok - sam decydujesz kiedy i w jakiej temperaturze czujesz się najlepiej. Nasze ciepło nie wymaga pieców, kominów, dodatkowej wentylacji ani magazynowania opału. Nie martwisz się wybuchem, zatruciem czadem, pożarem. Ciepła woda ma stałą temperaturę, która gwarantuje komfort i nie naraża Cię na poparzenia. Twój dom i środowisko nie będą zanieczyszczone. W ten sposób razem zadbamy o ekologię w naszym mieście.

Profesjonalny serwis i doradztwo.

24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu do Twojej dyspozycji jest wykwalifikowana kadra pogotowia ciepłowniczego.

Nasi doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy, udzielą Ci w pełni profesjonalnej informacji i odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania. Doradzą jakie rozwiązania będą dla Ciebie najkorzystniejsze, tak abyś mógł się cieszyć bezpiecznym i komfortowym ciepłem.

Pliki do pobrania