• 41 274 80 53
  • Pn - Pt 6:30 - 14:30
  • 993 - pogotowie ciepłownicze
  • 24h/7

Informacje

Nowy rozkład jazady Komunikacji Miejskiej

Komunikat / APEL

Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. Komunikacja Miejska

Nowy rozkład jazdy autobusów zacznie obowiązywać od 1 lutego 2020 r.

Oprócz przywrócenia dawnej numeracji, o co od dawna wnioskowali mieszkańcy - linie 0, 2, 3 i 8 będą miały największą częstotliwość kursowania. Te linie obsługują główne ulice i osiedla w zabudowie wielorodzinnej. Autobusy tych linii będą kursować w godzinach od 5.30 do 16.00  z częstotliwością nie mniejszą niż 15 min. w obu kierunkach, umożliwiając pasażerom dotarcie w wybrane miejsce. Tym samym, na głównych ulicach miasta zwiększy się częstotliwość kursowania autobusów. Ograniczone zostaną najsłabiej wykorzystywane dotychczas kursy, głównie na przedmieściach miasta. W ten sposób chcemy zmniejszyć wydatki na linie, które jeżdżąc bez pasażerów lub z pojedynczymi osobami generują straty.

W wyniku prowadzonych konsultacji i analiz pojawia się wyraźny problem z dopasowaniem autobusów do godzin rozpoczęcia pracy w firmach i zakładach pracy na terenie miasta.

Rozpoczynanie pracy  o godz. 6:00 w niektórych firmach zlokalizowanych w tym samym rejonie miasta, w którym większość zakładów rozpoczyna pracę od 6:30 powoduje, że niemożliwy technicznie  jest przywóz osób do pracy na godz. 6:00 i 6:30. Przekracza to możliwości techniczne, logistyczne i kadrowe naszego zakładu.

Wobec powyższego  wystosowujemy prośbę i apel do pracodawców o zmianę godziny rozpoczęcia pracy.

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. Komunikacja Miejska jest przygotowany do tego, by praktycznie ze wszystkich punktów miasta zapewnić w nowym rozkładzie jazdy dowóz pracowników na godziny: 6:30, 14:30, 22:30 oraz jednocześnie odwóz po zakończeniu tych zmian pracy.

Takie rozwiązanie spowoduje większe napełnienie autobusów, a jednocześnie zmniejszy ruch pojazdów osobowych.

Od dobrej woli przedsiębiorców zależy, czy uda się wdrożyć postulowane zmiany.

Wymierne korzyści odczują mieszkańcy i pracodawcy, będzie to również korzyść dla środowiska.

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. Komunikacja Miejska prosi o rozważenie zaproponowanego rozwiązania, polegającego na dostosowaniu godzin rozpoczęcia I zmiany od godziny 6.30.

 

Z poważaniem

  /Marcin Pocheć/

 

 

Nowe rozkłady do pobrania i wydruku